مقایسه بین بخاری فن دار اسمارت و نمونه مشابه ژاپنی​

تفاوت بین بخاری فن دار ایرانی و ژاپنیممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بهتر است کدام بخاری را خریداری کنید، بخاری فن دار اسمارت تولید ایران یا بخاری استوک ژاپنی؟

 ترجیح شما بر استفاده از یک بخاری نو و دارای گارانتی است، یا یک بخاری استوک؟

برای پاسخ به این پرسش، به مقایسه بخاری اسمارت با نمونه مشابه ژاپنی آن پرداخته ایم.

در کاتالوگ بخاری فن دار اسمارت موارد زیر برای مقایسه بخاری اسمارت 5000 و هیتر ژاپنی 5000 آمده است:

نوع گاز مصرفی :

 با توجه به این که هم بخاری فن دار اسمارت و هم بخاری ژاپنی، گازسوز هستند، نوع گاز مصرفی مورد استفاده در آن ها بسیار مهم است. بر طبق کاتالوگ بخاری فن دار اسمارت، در هر دو این بخاری ها می توان از کپسول گاز یا گاز شهری استفاده کرد که همین امر باعث شده تا استفاده از آن ها آسان و بی دردسر باشد.

میزان گاز مصرفی :

 یکی از دلایل خرید بخاری های فن دار توسط مشتریان، کم مصرف بودن آنهاست. مثلا فرض کنید که قرار است برای کلبه ویلاییتون که در جنگل های سرسبز شمال کشور قرار دارد، وسیله ای گاز سوز برای گرم کردن محیط در فصل سرد زمستان تهیه کنید. اما متاسفانه دسترسی به گاز لوله کشی شهری ندارید، بنابر این ناچار هستید از کپسول های گازی برای تامین گاز بخاری استفاده کنید.

بخاری های گاز سوز معمولی تقریبا یک کپسول گاز 11 کیلوگرمی را طی 8 الی 10 ساعت با شعله حرارتی متوسط، تمام میکنند.

 این در حالیست که بخاری فن دار ژاپنی هر 4 روز و بخاری فن دار اسمارت هر 6 روز نیاز به تعویض کپسول گاز دارید.

شما باشید کدوم یکی را برای گرم کردن کلبه ویلاییتون انتخاب میکنید؟

میزان گرما دهی:

 یکی از مهم ترین فاکتورها برای انتخاب یک بخاری فن دار خوب، میزان گرما دهی و سیستم گرمایشی آن ها است. میزان گرما دهی در بخاری فن دار اسمارت، 75 مترمربع با ارتفاع تقریبی 3 متر سقف در محل مورد نظر میباشد و این میزان در بخاری ژاپنی، 65 متر مربع با ارتفاع همان میزان سقف در محل مورد نظر میباشد بنابراین شما با استفاده از این اطلاعات به راحتی می توانید با توجه به فضایی که می خواهید از بخاری در آن استفاده کنید، انتخاب مناسب تری داشته باشید.

درجه بندی:

 از نظر درجه بندی هم می توان بخاری فن دار اسمارت را پیشتاز بازار به شمار آورد زیرا این بخاری ها نو و دارای گارانتی هستند در صورتی که بخاری ژاپنی را باید به صورت استوک یا همان دست دوم خریداری کنید.

نوع برق مصرفی:

یکی دیگر از مزایای بخاری فن دار اسمارت نوع برق مصرفی در آن است؛ در این بخاری ها می توانید بدون استفاده از ترانس، از برق شهری 220 ولت استفاده کنید در صورتی که در هیتر ژاپنی حتماً باید یک ترانس جانبی هم خریداری کنید زیرا نوع برق مصرفی این بخاری، 110 ولت است.

صفحه نمایش: 

جالب است بدانید که هر دو مدل بخاری فن دار اسمارت و همین طور هیتر ژاپنی دارای صفحه نمایش هستند، با این تفاوت که در بخاری اسمارت، صفحه نمایش LED به کار رفته است حال آن که در بخاری ژاپنی از صفحه نمایش Digital استفاده شده است.
صفحه فرمان: یکی از بخش های مهم بخاری ها، صفحه فرمان آن هاست در واقع صفحه فرمان می تواند به نوعی در سهولت استفاده از بخاری نقش پر رنگی داشته باشد، در بخاری فن دار اسمارت، صفحه فرمان تاچ یا لمسی است حال آن که در نوع ژاپنی این بخاری، صفحه فرمان کلیدی است که البته از نظر ظاهری هم یک مزیت شیک و مدرن برای بخاری های اسمارت به شمار می رود.

گرید انرژی:

 یکی از نکاتی که حتماً باید در کاتالوگ بخاری فن دار اسمارت به آن توجه ویژه کنید، گرید انرژی بخاری ها است. امروزه با توجه به گران شدن انواع سوخت، مصرف کنندگان اهمیت ویژه ای را برای گرید انرژی بخاری ها قائل هستند. در بخاری فن دار اسمارت گرید انرژی +++A است و راندمان گرمایشی بخاری نیز ظبق استاندار ها و آزمایشتان مورد نظر، 96 درصد عنوان شده است و در مدل مشابه ژاپنی آن، گرید انرژی A با راندمان گرمایشی بخاری 90 درصد آمده است.
وضعیت دودکش: یکی از مزیت هر دو این بخاری ها این است که نیازی به نصب دودکش ندارند، بنابراین در هنگام نصب جای کمتری را اشغال می کنند و میتوان گفت این نوع هیتر ها را در هر فضایی نصب و از آن استفاده نمود.

کاتالوگ مقایسه بخاری اسمارت و ژاپنی

سنسورها:

بر طبق آنچه که در کاتالوگ بخاری فندار اسمارت آمده است، این بخاری دارای 11 سنسور هوشمند است که به عنوان مثال یکی از آن ها، سنسور زلزله است که در این محصول تعبیه شده. این سنسور کمک می کند تا چنان چه بخاری به هر دلیلی واژگون شد، این وسیله گرمایشی، به صورت خودکار خاموش شود و به این ترتیب خطر احتراق و آتش سوزی کاهش یابد.

 این در حالی است که تعداد سنسورهای بخاری فن دار ژاپنی، بین 7 الی 9 عدد میباشد.

عیب یاب هوشمند:

حتماً برای شما هم پیش آمده است که وسیله ای را برای منزل تهیه کنید و یک باره این وسیله دچار مشکل شود و شما متوجه نشوید که چه عیب و یا نقصی باعث به وجود آمدن مشکل شده است، خوشبختانه هم بخاری فن دار اسمارت و هم بخاری ژاپنی دارای عیب یاب هوشمند هستند و همین امر کار شما را راحت تر می کند.

شما مصرف کننده گرامی میتوانید با توجه به شماره ارورهایی که دستگاه هنگام خطا به شما نشان میدهد، به دفترچه راهنما مراجعه کرده و علت مشکل را جویا شوید و آن را رفع کنید.

در ضمن در صورت داشتن هرگونه راهنمایی در خریدِ بخاری فن دار اسمارت، شما میتوانید در واتساپ با کارشناسان گروه صنعتی سپهر بنیان انرژی در ارتباط باشید.

 

شما میتوانید با مراجعه به صفحه محصول بخاری فن دار اسمارت، از آخرین قیمت و سایر مشخصات دقیق آن، با خبر شوید

جهت مشاهده اینجا کلیک کنید

دیدگاهی در مورد “مقایسه بین بخاری فن دار ایرانی و بخاری ژاپنی

 1. آرین پور باقری جیرندهی گفت:

  به عیب‌جویی بعضی خودباختگان توجه نکنید که این‌ها اکثرا برای جنس اجنبی حاضرند ده برابر بپردازند و با خفت بی‌سروصدا عیوبش و هزینه‌ی بالای پشتیبانی و تعمیرش حتی برای جنس دست دوش را تحمل کنند، ولی با جنس بهینه‌ی داخلی به لحاظ نسبت قیمت به کیفیت‌ با مثلا یک دهم قیمت، باز هم طاقچه بالا بگذارند و منوی درخواستی بدهند و ملاحظه نکنند چه خساستی در مورد خرید جنس وطنی به خرج می‌دهند و چه ولخرجی ای (بخوانید خودفروختگی فکری!) در مورد خرید جنس اجنبی، آن هم اکثرا به بهانه‌هایی یا دروغین یا غیرفنی یا نه‌چندان اولویت‌دار در مقیاس قیمتی که می‌پردازند! اکثر محصولات ایرانی هر جا ورود کرده‌اند، در نقطه‌ی بهینه کیفیت نسبت به قیمت قرار داشته‌اند و دارند. مسیر پیشرفت کسب‌وکاری فناورانه‌تون رو همراه با اعتماد قطعی ما، محکم و متقن پیش برید و به این خیالباف‌های خودباخته اعتنا نکنید.

  1. محمدحسین گفت:

   بزرگوار شما اینطور میگی، ولی حقیقت تلخی که هست اینه که فقط تعداد انگشت شماری شرکت توی کشور ایران مثل شرکت سپهر بنیان انرژی هستن که فن هیتر هوشمند که یه تکنولوژی بدردبخور داره تولید میکنن که واقعا هم باید گفت دستشون طلا و خداقوت به تک تک کارکنای شرکت سپهر بنیان انرژی؛ ولی متاسفانه بقیه شرکت ها توی ایران که مشالا تعداد کثیری هم دارن، هنوز دارن بخاری های قدیمی خطرناکی رو تولید میکنن که تکنولوژی شون ماله زمان قاجار و یا شایدم قدیمی تر هستش که خود شما میدونی چه شرکت هایی هستن و لازم نیست اسم ببرم و واقعا هم قصد ندارن خودشون رو یخرده آپدیت کنن؛ و یا مثلا رادیاتور شوفاژ های معمولی که هیچ قدرت گرمایشی ندارن و عملا تکنولوژی شون صفر صفره اما می بینیم که شرکت سپهر بنیان داره حتی رادیاتور فن دار هوشمند هم تولید میکنه که تکنولوژی بالایی هم داره و این واقعا جای قدردانی داره از این شرکت خوب. ایشالا که یه روزی برسه که بقیه شرکت ها هم یه تکون بخورن و حداقل در کنار اون محصولات قدیمی شون، یه چهارتا محصول پیشرفته هم بسازن؛ در غیر این صورت اون محصولات قدیمی هیچ مخاطبی نداره و می بینیم که روز به روز داره جایگاهشون توی بازار کمرنگ تر میشه

 2. هادی گفت:

  قبول کنید تجربه تلخ استفاده از بعضی محصولات ایرانی خریدار رو دو دل میکنه ولی همه دوست داریم محصول تولید کشور خودمون رو استفاده کنیم و چراغ کارخونه های خودمون روشن باشه.

  سوالم اینه بعضی مدل های ژاپنی گزینه تصفیه هوا هم دارند. آیا این مدل ها هم دارند؟

  دوم اینکه سنسورهای اضافی که مدل تولید ایران داره و ژاپنی نداره شامل چه چیزهایی است ؟

  با آرزوی سربلندی و موفقیت عزیزان

 3. محمد گفت:

  سلام من بخاری ژاپنی خریدم، ولی متاسفانه خیلی به ارور بر میخورم، میشه لطفا بگید باید چیکار کنم؟

  1. سلام و وقت بخیر
   بستگی به نوع ارور داره، اگر از خرابی سنسور ها اطمینان دارید، با فروشنده محصول در تماس باشید و مشکل رو از ایشون پیگیری کنید

   1. هادی گفت:

    قبول کنید تجربه تلخ استفاده از بعضی محصولات ایرانی خریدار رو دو دل میکنه ولی همه دوست داریم محصول تولید کشور خودمون رو استفاده کنیم و چراغ کارخونه های خودمون روشن باشه.

    سوالم اینه بعضی مدل های ژاپنی گزینه تصفیه هوا هم دارند. آیا این مدل ها هم دارند؟

    دوم اینکه سنسورهای اضافی که مدل تولید ایران داره و ژاپنی نداره شامل چه چیزهایی است ؟

    با آرزوی سربلندی و موفقیت عزیزان

  2. هادی گفت:

   قبول کنید تجربه تلخ استفاده از بعضی محصولات ایرانی خریدار رو دو دل میکنه ولی همه دوست داریم محصول تولید کشور خودمون رو استفاده کنیم و چراغ کارخونه های خودمون روشن باشه.

   سوالم اینه بعضی مدل های ژاپنی گزینه تصفیه هوا هم دارند. آیا این مدل ها هم دارند؟

   دوم اینکه سنسورهای اضافی که مدل تولید ایران داره و ژاپنی نداره شامل چه چیزهایی است ؟

   با آرزوی سربلندی و موفقیت عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *